PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InNvcy5zdGIudWEiIHNyYz0iLy9wbGF5ZXIudmVydGFtZWRpYS5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4wMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

Мирослав Домалевський: В одній парі проекту було 30 зрад на двох

27.01.2016

2 лютого, у вівторок на СТБ стартує 5-й сезон проекту «Врятуйте нашу сім’ю», в якому велика команда людей покаже результати роботи над стосунками сімей, які перебувають на межі розлучення. Всі сім’ї досить різні, але в кожної з них залишився останній шанс на вирішення проблем. Що глядач побачить вперше, а які проблеми вже не перший раз приводять сім’ї на проект? Керівник творчого об’єднання Мирослав Домалевський розповів, чим здивує п’ятий сезон реаліті-проекту «Врятуйте нашу сім’ю».

4J0C1051

Мирославе, яких актуальних проблем Ви торкаєтеся в новому сезоні? Яка його тема?

Тема сезону – любов за гроші. Говорити будемо про не завжди чесні наміри партнерів у шлюбі, неважливо, будь він офіційний чи цивільний. Коли чоловікові або жінці зручно не сприймати потреби партнера: чоловік не заробляє гроші, не дбати про сім’ю, є утриманцем і знаходить тисячі відмазок, чому заробляти на сім’ю гроші неможливо: болить тіло, криза в країні, не беруть, бо занадто хороший і т.д. За великим рахунком – це все відмазки, якими «годує» глава сімейства свою сім’ю.

Насправді – йому не вигідно працювати, йому зручно, щоб забезпечували його … І таке часто проявляється в співзалежних стосунках, тому що в партнерських стосунках є домовленості, і чоловік і дружина їх намагаються дотримуватися. А в співзалежних найчастіше партери не враховують потреб один одного, мучаться і живуть так далі. І вірять, що сильно кохають одне одного, не розуміючи, що це залежність.

Також говоримо про егоїзм, нарцисизм, ревнощі, контроль, домінування, конкуренцію – про все те, що заважає сім’ї бути щасливою …

Читайте також: Як повернути довіру до партнера

З якими найскладнішими ситуаціями Ви зіткнулися в процесі зйомок?

Як на мене, найскладніше – коли сім’ї не готові змінюватися. Ти їх тягнеш-тягнеш, а ці зміни їм «до фені»! Змінюватися завжди важко і боляче! Ми завжди попереджаємо героїв, що мінятися непросто. Але одна справа сказати про це до зйомок, що буде важко дізнаватися про себе багато неприємного, дивитися правді в очі, адже в конфлікті рідко буває один винен, а значить працювати потрібно кожному над собою, – зовсім інше відчути це на власній шкурі в процесі. Я розумію героїв, в такі моменти їм здається, що так, як було, вже не так жахливо, і ті претензії, які вони пред’являли один одному – не такі страшні. Адже ми завжди кличемо до особистої відповідальності. Проект – це вихід із зони комфорту, це коли кожен у парі починає робити все можливе, щоб зберегти сім’ю. Боляче дивитися, коли власний егоїзм все-таки перемагає … Лінь і небажання розкривати свої мінуси приводить людей назад до розбитого корита, а значить – до неминучого розриву в майбутньому.

Як Ви вважаєте, чому люди не в змозі самостійно в парі вирішувати конфлікти, і справа майже доходить до розлучення?

Як я вже сказав раніше – змінюватися складно і боляче. Якщо ти щиро любиш – ти робиш все можливе для збереження сім’ї. Якщо не любиш, а любиш тільки себе – відповідно і вибираєш тільки себе. Але це один з аспектів. Знаєте, по собі можу сказати, що я сам ніколи не підозрював, що бути разом, будувати сім’ю – це так складно. Це і зіткнення інтересів, конфлікти, непорозуміння … і вміння поступатися, комунікувати, любити і показувати цю любов у діях. Чоловік – захисник, жінка – берегиня сімейного вогнища. Якби всі вибирали цю модель як відправну точку – мені здається, проблем в сім’ях було б набагато менше.

А ще, ну хто додумається в сім’ї (чоловік або дружина) повзти в костюмі гусениці по торговому центру і задавати питання перехожим «чи не бачили вони тут яблука»? Саме так ми опрацьовували проблему однією з учасниць проекту, яка звикла бути завжди «зручною». Вона не може висловити свої бажання, потреби … А ще ми змусили її відкрито тягати картоплю у відвідувачів фастфуду. Ви не уявляєте, як це важко! Що тільки вона не чула на свою адресу! Але для неї цей досвід дуже корисний.

Читайте також: Что нового приготовил пятый сезон «Спасите нашу семью»

Дайте пораду, як подружжю наважитися піти до психолога або на проект для вирішення проблем.

Найголовніше – не робити вигляд, що проблем немає. Вміти визнавати, що щось не так. Якщо ваша жінка плаче цілодобово і безперервно – це не норма. Якщо ви втратили сексуальний інтерес до партнера – це не норма. Якщо когось в парі щось не влаштовує – немає сенсу робити вигляд, що все нормально. Це ненормально. Ще ми всі звикли терпіти. Ми скрізь і довго терпимо. Пружина закручується все сильніше і – бам! Не терпіть. Навчіться говорити, що вас щось не влаштовує, що вам погано, і разом йдіть до психолога.

Домалевский 9

Чи часто після проекту в сім’ях все повертається на круги своя? Чи все ж переважує позитивна тенденція? Назвіть приклади.

Статистику не проводив, але за моїми відчуттями 50 на 50.

Чи траплялося таке, що пара хотіла відмовитися від зйомок у середині процесу? Що Ви робите в подібних форс-мажорних ситуаціях?

Траплялося. Є така фраза «найскладніше жити в епоху змін». І це правда, тому що руйнується старе. Знаєте, це як ніби ти стоїш у своєму старому будинку, а хтось його ламає. Він не влаштовував тебе, ти його ненавидів, протягало з усіх вікон, рухнув фундамент, ремонт не робили більше 30-ти років, підлога геть прогнила, а все одно це твій дім. У ньому прожито багато років, багато спогадів. Так от, щоб побудувати новий будинок, старий потрібно зруйнувати. Будуємо на місці старого. І витримати це дуже важко. Ось стоїш у цьому старому будинку – знесена дитяча, вбиральня. А ти думаєш, а, може, ну його? А, може, все зупинити? А раптом новий будинок буде не таким? А раптом буде холодно і незатишно?

Але новий будинок на те й новий, щоб у ньому все було добре, затишно і тепло. У новому будинку на нас чекають нові враження і відсутність щілин, гнилої підлоги, похиленого фундаменту. Треба тільки відпустити старий будинок, старі образи, стару недовіру, старий біль. Але якщо любиш – пробачиш. І гарно, без образ, зайдеш у нові двері прекрасного будинку. Все може бути по-іншому, треба тільки цього захотіти!

Читайте також: Чому особистий простір в сім’ї дійсно важливий

Що нового побачить глядач у новому сезоні?

Глядач побачить молоду сім’ю з Полтави, яка за 9 років спільного життя встигла більше 15 разів розходитися. У цій родині панують ревнощі, і це не дивно. Адже завдяки пост-шоу ми з’ясуємо, що в загальній складності зрад у цій парі було близько 30 на двох.

Інша сім’я нас здивує розслідуванням. Ми провели власне розслідування: наскільки чоловік у сім’ї вірний дружині. Йому 19, їй 36. Каже, що любить її до божевілля. Результат цієї любові буде несподіваним …

Чи будуть зміни в пост-шоу проекту?

Ні. Нас поки влаштовує такий формат пост-шоу.

Ви так само будете експертом на пост-шоу? Чи подобається Вам активна участь у ньому? Який висновок, можливо, ви зробили для себе після зйомок у пост-шоу минулого сезону?

Так, буду експертом. Висновки? Що висловлювати свої думки за кадром – куди простіше.

Як Ви і Ваша команда витримуєте такий насичений ритм і психологічне напруження?

Кусаємося, гриземося, гавкаємо. Жарт. Намагаємося розуміти і приймати. Це непросто. Все в цьому житті непросто.