PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InNvcy5zdGIudWEiIHNyYz0iLy9wbGF5ZXIudmVydGFtZWRpYS5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4wMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

Як уникнути конфліктів у родині?

27.11.2015

Психолог проекту «Врятуйте нашу сім’ю» Ірина Кіриченко підказала подружнім парам, як навчитися уникати конфліктів.

Взаимоотношения-между-мужем-и-женой

Всі люди живуть за сценаріями. Вони закладені в нас з дитинства. Наприклад, мама звикла мовчати, вона деколи може ставити питання або провокувати батька, але коли він кричить або говорить нецензурне слово, вона грає в мовчанку. Вони віддаляються і через кілька днів вже починають спілкуватися один з одним в побуті, але конфлікт вони не обговорюють. Ця ж модель поведінки може передатися доньці чи сину, і вони у своїх родинах будуть жити за таким сценарієм.

Читайте також: Как семье жить с родителями в одном доме

Але в кожної пари є якась відмітка, після якої вони відчувають, що точка напруги перетнута, і може розпалитися конфлікт. Важливо розуміти, що саме на цьому напруженому етапі вам не подобається, і встигнути сказати про це партнеру до того, як розмова перейде на підвищені тони, з криком, лайкою, коли нічого вже не буде вирішуватися.

Ви можете дистанціюватися, коли розумієте, що ви закипаєте, і ні до чого хорошого це не приведе. Важливо трохи віддалитися, щоб прийти в стан спокою, і зуміти нормально поговорити.

Читайте також: Эгоистичная жена заняла позицию жертвы и не хочет меняться

Часто ми говоримо своїм партнерам: «Ти поводишся не так, як потрібно», «Ти про мене не дбаєш», «Ти не звертаєш на мене уваги». Але людина не розуміє, що їй потрібно робити. Можливо, у неї в родині дії, які вона виконує, вважаються проявом уваги, турботою. І вона не може зрозуміти, чого хочете ви. Турбота, любов, відповідальність – кожен вкладає в ці поняття своє визначення, так що дуже важливо дати людині зрозуміти як саме ви бачите прояв цих почуттів. У людини повинен бути вихід, шанс.

Тоді вам варто подивитися, чи змінюється поведінка другої половинки після багатьох правильних розмов, різних підходів. Якщо людина не змінюється, тут виникає питання: хоче вона піклуватися про вас чи ні?

Читайте також: Полуфиналистка МастерШеф-2 терпит издевательства мужа-тирана

Важливо також, щоб у родині були довірчі стосунки. У таких випадках, мені здається, у пари буде менше конфліктів. Це не означає, що у них зовсім немає розбіжностей або непорозумінь, але вони вирішуються нормальним людським шляхом, без лайок і бійок. Ви повинні розуміти, що якщо партнер щось говорить, то так воно і є. Але до цієї близькості потрібно підходити, потрібно дати зрозуміти людині, що за правду їй нічого поганого не буде, що якщо вона відкриється, то її потім цим не дорікатимуть.

Читайте також: Беременная героиня согласилась пойти в яму с навозом

Потрібно поступатися один одному – не тільки переслідувати свої егоїстичні цілі, а думати про те, що може бути цікаво вашій коханій людині. Тут важливо іноді навіть ставити її інтереси вище своїх. Напевно, це і є кохання.

Як вчилися уникати конфліктів наймолодші учасники проекту «Врятуйте нашу сім’ю», ви можете подивитися у відео:

Video: Як уникнути конфліктів у родині?

Психолог Ирина Кириченко рассказала, как супругам избегать разногласий в семье.

Смотреть следующую часть

Часть 3 из 4

Часть 4 из 4

Смотрите предыдущий выпуск прямо сейчас!